KINESKI ELEKTRIČNI BICIKLI "MADE IN SERBIA": Pančevačka firma sklopila posao vredan 5 milijardi dolara
LOBO EV, kineski proizvođač e-bicikala, objavio je da proširuje partnerstvo sa svojim srpskim distributerom
Na ovaj način otvaraju se mogućnosti regionalnog tržišta vrednog više od osam milijardi dolara. LOBO navodi da se srpski distributer obavezao da će nabavljati delove za e-bicikle u vrednosti od oko 5 miliona dolara godišnje direktno od LOBO-a. Ove CKD komponente u CKD režimu (Complete Knock Down – u delovima) će se koristiti za lokalno sklapanje e-bicikala pod oznakom "Made in Serbia", koji će se potom plasirati na tržište Srbije i susednih zemalja.
Kako je kineska kompanija saopštila pre godinu dana, reč je o pančevačkoj firmi CSM 2017, a saradnja se, za početak, odnosi na sklapanje e-bicikla CSM-01.
- LOBO EV trenutno završava razvoj modela CSM-01 i priprema proizvodnu traku za partnera CSM 2017. LOBO će većinu delova proizvoditi i sklapati u Kini, obezbeđujući kvalitet i pouzdanost e-bicikala pre nego što budu izvezeni u Srbiju radi finalne montaže. Pored toga, objekat u Srbiji će klijentima nuditi usluge tekućeg održavanja, dodatno naglašavajući posvećenost obe kompanije zadovoljstvu kupaca i podršci nakon prodaje – navela je kompanija u aprilu prošle godine.
Šire evropsko tržište e-bicikala procenjeno je na 4,2 milijarde dolara u 2022, a Data Bridge Market Research predviđa se da će se i više nego udvostručiti i dostići vrednost od preko 8,1 milijardi do 2030. Uz ovu saradnju, LOBO EV očekuje da stekne jedinstvenu poziciju za osvajanje tržišnog udela u regionu koji uključuje preko 100 miliona potencijalnih potrošača širom Balkana i okolnih zemalja EU.
LOBO EV Technologies Ltd. je inovativni dizajner i proizvođač e-bicikala, e-mopeda, e-tricikla i električnih šatlova na četiri točka van autoputa. Kompanija je takođe specijalizovana za multimedijalne interaktivne sisteme sa veštačkom inteligencijom i širi se na proizvodnju medicinske tehnologije.
Biznis.kurir.rs/Ekapija
OVDE NIŠKI MERAK TRAJE CEO JEDAN VEK: Kako je jedan Nišlija iz Amerike stvorio kafanu koja traje 100 leta