GRADILIŠTE EXPO 2027 ŽIVI DANONOĆNO - Evo kako napreduju pripreme za događaj decenije!
Pripreme za EXPO 2027 u Surčinu uveliko traju, više od 2000 radnika stvara prekretnicu za Srbiju i istorijski projekat koji menja lice prestonice.
Pripreme za EXPO 2027 u punom su jeku, a ono što nas očekuje nije samo svetska izložba, već i projekat koji će ostaviti trajno nasleđe u infrastrukturi, inovacijama i međunarodnoj saradnji. Kurir televizija posetila je gradilište i otkrivamo kako napreduju radovi, šta EXPO znači za Srbiju i zašto je 2027. godina već sada upisana kao prekretnica.
Na samo 13.5km od centra prestonice i oko 5 kilometara od Aerodroma Nikola Tesla, gradi se potpuno nova urbana zona Beograda, prostor koji će 2027. godine ugostiti Specijalizovanu svetsku izložbu EXPO. Lokacija je na raskrscu dva medjunarodna autoputa i prostire se do leve obale reke Save. Na gradilištu u Surčinu svakodnevno radi više od 2000 radnika i koristi se teška građevinska mehanizacija.
Inženjer Stevan Đikić deo je tima zaduženog za realizaciju ovog velikog infrastrukturnog i logističkog poduhvata:
- Ovo je izuzetno težak projekat. Vremenski uslovi nam sada ne idu u korist, ali trudimo se da sve završimo u krajnjem roku. Privodimo kraju betonske radove, treba da se radi čelična konsturkcija - objašnjava Đikić.
Do 2027. ovde će, iz dana u dan, nastajati nešto što treba da promeni lice ovog dela grada i predstavi Srbiju na svetskoj sceni, a ostaće i kao trajno nasleđe Beograda.
- To je događaj dva ili tri puta veći od najvećih događaja koji su se desili u ovom regionu. Jedno od osnovnih infrastrukturnih nasleđa biće novi sajam u Beogradu koji će u smislu izložbenog kapaciteta biti duplo povećan - kaže Dušan Borovčanin, direktor EXPO 2027.
Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
Kurir.rs
ČUDNOG JE IZGLEDA, VEĆINA NIKAD NI ČULA, A NEKAD SE I TE KAKO JELO I KOD NAS! Kilogram zaboravljenog povrća danas ide i do 1.100 dinara