PRIMAMLJIVA POSLOVNA PONUDA KOJU NIKAKO NE SMETE DA PRIHVATITE: Nova onlajn prevara nude dnevnicu od 20.000 RSD, NE NASEDAJTE!
Foto: Shutterstock, Screenshot

mnogi se žale

PRIMAMLJIVA POSLOVNA PONUDA KOJU NIKAKO NE SMETE DA PRIHVATITE: Nova onlajn prevara nude dnevnicu od 20.000 RSD, NE NASEDAJTE!

InfoBiz -

Internetom se mnogi žale na najnoviju SMS prevaru koja kruži, a ovaj put prevaranti su se dosetili da iskoriste ime poznate društvene mreže TikTok.

U poruci obećavaju zaradu od 6.000 do 20.000 dinara po danu, a sve što je potrebno je da kliknete na link u poruci i verovatno im ostavite svoju ušteđevinu.

SMS Prevara
foto: Privatna Arhiva

- Pozdrav, ja sam iz HR odeljenja TikTok-a i pišem vam ovaj pismo. Nama treba 100 onlajn radnika sa platom od 6.000 do 20.000 RSD po danu. Možete se priključiti u slobodno vreme. Ako ste zainteresovani, molim vas kontaktirajte nas na ovom Whatsap broju. Ako sada pišete, dobićete bonus od 300 RSD. Čekamo vas...!!! - stoji u poruci.

U poslednje vreme gotovo da ne postoji korisnik neke mobilne mreže u Srbiji koji nije primio SMS poruku sumnjivog sadržaja, primera radi da mu je dostavljen paket koji mora da preuzme, ili recimo 'ponuda za posao', o čemu smo pisali pre nešto manje od mesec dana.

Prevara SMS, SMS, prevara
foto: Privatna arhiva

Tada je čitateljka Kurira sa redakcijom podelila snimak ekrana svog telefona, a na kom se vidi 'basnoslovna poslovna ponuda', u kojoj se navodi da je u toku regrutovanje velikog broja radnika koji će raditi putem interneta (ne navodi se tačan opis posla) i koji će pritom biti plaćeni čak i do 30.000 dinara za jedan dan posla.

Mnogi korisnici društvenih mreža su se takođe žalili na ovaj problem, i pritom naveli da ni po koju cenu nije dobro kliknuti na link koji će voditi na neki sajt, koji bi mogao da ima više posledica i po sam mobilni uređaj.

Kada se radi o prijemu 'pošiljke', u Pošti Srbije upozoravaju da se 'klikom na link u SMS poruci, otvara internet stranica na kojoj se od korisnika traži da u odgovarajuća polja unese broj svoje bankovne kartice i CVV broj'.

Tvrde da se 'napadači uglavnom trude da link bude što sličniji originalnom linku, pa tako na primer umesto posta.rs oni mogu napisati posta-rs.com, rsposta.com, possta.rs ili bilo koju drugu kombinaciju koja na prvi pogled liči na pravi domen Pošte Srbije'.

(Kurir.rs)

Prijavite se za kurir 5 priča
Naš dnevni izbor najvažnijih vesti

* Obavezna polja