Premijer Aleksandar Vučić pozvao je danas francuske kompanije da ulažu u Srbiju, ističući da će im naša zemlja ponuditi bolje uslove za poslovanje od bilo koje zemlje u regionu.

Vučić je na poslovnoj konferenciji o Srbiji u asocijaciji Biznis Frans na kojoj učestvuje oko 80 francuskih komanija, poručio da je Srbija stabilna zemlja, koja nema problema sa javnim dugom i budžetskim deficitom, da nije lošije mesto za investiranje od drugih zemalja u regionu i da će investitorima ponuditi bar za pet odsto bolje uslove od drugih.

PREMIJER NASTAVLJA POSETU PARIZU: Vučić i Vals danas o jačanju saradnje Srbije i Francuske

"Srbija će vam ponuditi za bar pet odsto bolje uslove. Šta god da vam bilo ko u okruženju ponudi za vaše kompanije, subvencije, podsticaje zapošljavanju, Srbija može da pruži nešto bolje uslove. Kažem vam unapred, vi dođite i proverite, dođite sa papirom, recite ovoliko je dala Makednija, ovakve uslove imamo u Bugarskoj, Rumuniji... Dođite u Srbiju, mi ćemo dati bolje uslove", poručio je Vučić predstavnicima francuskih kompanija.

Ističući da je Srbija stabilna zemlja, ali ne idealna, jer potrebno još teških reformi, Vučić je naveo da očekuje da će prosečan rast u narednih pet godina biti viši od tri odsto. On je rekao da postoji mogućnost za zajedničke poslove i saradnju po pitanju razvoja infrastrukture, javno-privatnog partnerstva, ali i mnogih drugih ključnih pitanja.

(FOTO) RADNI DORUČAK PREDSEDNIKA FRANCUSKOG SENATA SA VUČIĆEM: Imate našu punu podršku na putu ka EU

Navodeći da Srbija i Francuska unapređuju trgovinsku razmenu svake godine, Vučić je rekao da je ove godine u prvih šest meseci ta razmena iznosila 462 miliona evra, te da očekuje da bude veća svake godine, budući da se svale godine, od 2013, uvećavana za po nekoliko desetina miliona evra.

"To nije dovoljno", rekao je Vučić i dodao da se ta trgovinska razmena se zasniva pre svega na radu francuskih preduzuća u Srbiji, naročito Mišelina koji izvozi robu u vrednosti od gotovo 300 miliona evra.

Vučić je dodao da se saradnja povećava u oblasti poljoprivredno- prehrabrene industrije, koja u okviru trgovinske razmene obuhvata 14,4 odsto ukupne razmene. On je naglasio da trgovinska razmena može da bude mnogostruko veća u korist i Srbije i Francuske.