SVE ĐUTURE - TUNJEVINA, HALJINE, PARFEMI: Ponuda kao na švedskom stolu, nećete verovati šta se sve prodaje na licitacijama
Foto: Carina Srbije, Printscreen

od igle do lokomotive

SVE ĐUTURE - TUNJEVINA, HALJINE, PARFEMI: Ponuda kao na švedskom stolu, nećete verovati šta se sve prodaje na licitacijama

InfoBiz -

Da Poreska uprava nije samo mesto gde plaćamo porez i prijavljujemo sva primanja u toku godine, već i mesto kupovine potvđuje i stalne licitacije zaplenjene robe koja se u magacinima može kupiti. Licitacije su gotovo svakodnevne, a čini se da je ponuda sve raznovrsnija.

I dok su nekada ove licitacije podrazumevale mahom prodaju zaplenjenih automobila ili šuma, pašnjaka, livada raznih kategorija, danas je ta ponuda nalik „švedskom stolu” od igle do lokomotive. Svako onaj ko zaviri na sajt Poreske uprave biće iznenađen šta sve može da se pazari, naravno, pod propisanim uslovima. Već ovog petka na licitaciji će se naći haljine čija cena ide od 4.565 do 7.247 dinara po komadu, a ukupna vrednost je oko 156.224 dinara.

Second hand, butik
foto: Profimedia

Osim toga u ponudi su i jefitini parfemi, naočare za sunce ukupne vrednosti 1,5 miliona dinara,trenerke čija je ukupna vrednost 116.600, ali i razna garderoba procenjena na oko 193.000 dinara. Interesantno je da se sada na licitaciji može naći čak i opasan otpad za čiju kupovinu i prevoz postoje ozbiljni propisi koji se do kraja moraju ispoštovavati.

NA LICITACIJI I DIZEL

Budući da evro dizel na pumpama dostiže cenu od 211 dinara na licitaciji prevoznika on bez akcize i poreza košta 75,27 dinara, gasno ulje je 73,57 dinara s tim što se radi o količinama od oko 380 i 256 litara.

Tunjevina koja u radnjama košta oko 250 dinara na licitaciji može da se pazari za 83,50 odnosno 165 dinara, u zavisnosti od isteka roka.

Sud, Presuda, čekić
foto: Profimedia

Iako borba s komarcima polako prestaje jer ulazimo u hladniji period godine, na licitaciji je čak i super uništavač komaraca i komad se prodaje za 800 dinara. Istovremeno su muške košulje oko 1.000 dinara. Inače,propisi nalažu da se na prvom javnom nadmetanju pokretne stvari koje su predmet prodaje ne mogu prodati ispod 60 odsto utvrđene početne vrednosti. Na usmenom javnom nadmetanju kao ponuđači ne mogu učestvovati poreski obvezici zaposleni u Poreskoj upravi i sa njima povezana lica. Takođe, nije dozvoljena preprodaja kupljenih stvari, davanje u zakup, na poklon ili na korišćenje tim osobama u periodu od godinu dana po izvrešenoj prodaji, napominju u Poreskoj upravi.

kurir.rs/Politika

Prijavite se za kurir 5 priča
Naš dnevni izbor najvažnijih vesti

* Obavezna polja
track