OVO SU CENE U NOVOM KINESKOM TRŽNOM CENTRU! Prodavci kažu a je sve lepše nego u starom, a ovo je najveća promena koja se kupcima možda neće dopasti
U velikom broju lokala moguće je kupovati robu samo na paket od minimum četiri ili pet komada, pa ženski duks koji košta 2.000 dinara na veliko se prodaje za 1.200
U novom kineskom tržnom centru "Evroazija" u naselju Mileve Marić Ajnštajn na Novom Beogradu ima svega od igle do lokomotive, što bi naš narod rekao, ali su cene poprilično visoke za kupovinu na komad, odnosno na malo.
Možda su visoke cene posledica opredeljenosti većine vlasnika lokala da robu prodaju na veliko, što je, čini se, jedino i isplativo za kupce. Ipak, iako je tržni centar zvanično otvoren 26. septembra retki su lokali koji imaju istaknute cene na rafovima. Mnogi čak još i ne prodaju robu iako su im lokali otvoreni, ali najavljuju da će u ponedeljak 30. septembra sve moći da se pazari.
- Za sada mogu samo u dogovoru sa knjigovođom da prodajem robu na veliko, ali ne i na komad jer ne znam cene. Dođite u ponedeljak - rekao je jedan prodavac starijoj gospođi koja se interesovala za cenu kolica za pijacu.
Mnogo lokala još je u pripremi, dok je na prvom spratu veliki broj njih zatvoren. Ipak, vlasnici su zadovoljni izgledom novih klimatizovanih lokala koji su, kako sami kažu, lepši i komforniji, a cena zakupa je ista kao i u starom tržnom centru u Bloku 70.
- Sve je bolje nego u starom tržnom centru. Cena zakupa je 55 evra po metru kvadratnom i ista je kao i u starom lokalu - rekla nam je vlasnica jednog lokala koja je rekla da se zove Janc.
Dok se većina kupaca uglavnom raspituje za cene i razgleda ponudu, sreli smo i retke poprilično "natovarene" kupljenom robom. Čini se da su to preprodavci koji kupuju na veliko.
U lokalima ljubaznost nije ništa bolja nego u starom kineskom tržnom centru u Bloku 70 i zavisi od trenutnog raspoloženja prodavaca. Jedna gospođa, kojoj je zapala za oko štrikana crvena haljina sa rol kragnom, poprilično je negodovala jer su njeno pitanje koliko košta prodavci ignorisli.
Novinarka Kurira je imala sreće da je naletela na ljubaznu prodavačicu Anu Chent koja osam godina živi i radi u Srbiji i solidno govori srpski jezik.
- Samo par dana ćemo prodavati robu na komad, a posle samo na veliko. Plišani meda košta 800 dinara, a na veliko, od minimum pet komada, koštaće 600 dinara. Ovde nam je samo prodajni lokal, a magacin je na drugom mestu. Odlični su uslovi, sve je novo, imamo i čajnu kuhinju, a na spratu je restoran gde se može poručiti hrana - rekla je za Kurir Ana Chent.
Posle detaljnog obilaska novog kineskog tržnog centra koji se prostire se na oko 35.000 kvadrata i ima oko 400 lokala stiče se utisak da se ovde isplati kupovati samo preprodavcima.
Tako na primer deblja ženska dukserica košta 2.000 dinara na komad, dok na veliko košta 1.200 dinara, ali se mora uzeti pakovanje od šest komada. Paket od devet ženskih slip gaćica košta 1.080 dinara, dok je cena po komadu 150 dinara.
Velika cediljka košta 300 dinara na komad, ali ako kupite pet koštaće vas 160 dinara po komadu.
U jednom lokalu gde se prodaje samo na veliko, pakovanje od četiri komada ženskih farmerica, zavisno od modela, može se pazariti po ceni od 1.600 do 2.800 dinara po komadu.
MINISTAR MALI U ISTANBULU: Predstavlja ekonomske rezultate Srbije i projekat Expo 2027 - Biće uručene i 2 nagrade