KAD JE VLADA IZ BEOGRADA BRAĆI REKAO DA TREBA DA ŽIVE NA SELU, ODMAH GA POSLUŠALI! Pa sinula ideja kakvu nema niko, biznis cveta!
GORNJI MILANOVAC - Sve više ljudi iz grada prelazi na selo. Tako su tri brata Beograd zamenili eko-farmom u okolini Gornjeg Milanovca. Uz dobro osmišljen posao gaje svinje rase moravka, a meso prerađuju po domaćim i mediteranskim procedurama.
Umesto u velikim kompanijama u velikom gradu, odlučili su se za sopstveni posao u Kalimanićima. U kooperaciji sa domaćinima u selima takovskog kraja, svake godine uzgoje više od sto svinja domaće autohtone rase.
"Ovaj kvalitet mesa smo želeli da ponudimo ljudima u Srbiji. Kada smo 2019. godine krenuli sa formiranjem ove farme bilo ih je jako malo, ovo je ugrožena vrsta i od tada se trudimo da ovu rasu ponovo raširimo po Srbiji", kaže Željko Milosavljević iz eko-farma "Moravka Kalimanići".
Ključ uspeha je, kako tvrde, što poljoprivredno gazdinstvo tretiraju kao kompaniju. Napravili su koncept od farme do stola, a godišnje prerade 15 tona mesa.
"Specifična je tehnologija prerade mesa i tehnologija zrenja mesa koja je naša tajna, način sušenja, mesto sušenja, drvo kojim se meso dimi, začini koji se koriste prilikom dimljenja i sam proces začinjavanja mesa", kaže Vladimir Seferović iz eko-farme "Moravka Kalimanići".
Uz višedecenijsko iskustvo u kulinarstvu i ugostiteljstvu, inspiraciju za proizvode pronašli su na putovanjima. Tako je na njihovoj eko-farmi tradicionalno sušeno meso dobilo nove ukuse.
"Imamo i razne proizvode u kojima sam iskombinovao autohtono, meso autohtone životinje buše, moravke, našu šljivu ranku, orahe, šumadijsko vino iz Topole i napravio jedinstven proizvod kog nema na tržištu", rekao je Vladimir Seferović.
Spoj tradicije i savremenih trendova primenjuju i u prodaji.
Nesvakidašnji ukusi kvalitetnih mesnih prerađevina iz Kalimanića lako nalaze put do kupaca preko društvenih mreža.
OVAKO SE PRAVI POSAO! MIHAJLO ULOŽIO 400, A ZARAĐUJE 40.000 EVRA! Ovo je primer kako se sa malo para pokreće dobar biznis!