PREDSEDNIK VUČIĆ U SELU ALEKSANDROVAC: Srbiji potrebno puno malih i srednjih porodičnih firmi! U tome je snaga
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas obilazi Braničevski okrug.
On je u selu Aleksandrovac kod Žabara rekaso da je za srpsku privedu veoma važno da ima puno porodičnih firmi male i srednje veličine, kao što je slučaj u Nemačkoj, jer one, kako je istakao, čine najzdraviju ekonomiju.
- Treba da imamo što više firmi sa po 10 ili 20 zaposlenih. U tome je snaga. Ta mala porodična preduzeća su rodila nemačko čudo", rekao je Vučić u razgovoru sa meštanima tokom obilaska poljoprivrednog gazdinstva "Panta Klas".
Predsednik je istakao da je veliki broj nemačkih firmi koje investiraju u Srbiji, kao iz Baden Virtenberga, zapravo sve uspešne porodične kompanije.
- Pa kad njihova deca budu upravljala ovom kompanijom, tada ćete znati da neće da se igraju, jer je već treća generacija, pa kad i 80 i 100 godina firma traje videćete kako će da bude uspešna, zato što se porodična kompanija čuva. Male i srednje porodične kompanije sa 10, 20, 50 ili 60, takvih kada imate na desetine hiljada, onda imate najzdraviju ekonomiju - ukazao je Vučić.
Dodao je da će se sada, kako pada automobilska industrija u Nemačkoj i u Evropi, to odraziti i kod nas i naglasio da ekonomija koja ima puno malih porodičnih firmi može da izdrži sve udare.
- Ajde Benetton što je otišao, to su doveli tamo 2010. godine Dinkić i ostali. Tekstil će sav da ode zato što kod nas više nisu niske plate. Nema za tekstil da plaćate visoke plate, neće niko. I nemam ja tu šta da krivim DOS ili ovoga ili onoga, to je neminovnost, tu su najniže plate. Oni ne mogu drugačije da rade i moraju da odu. Ali, naše porodične kompanije će se boriti jer se bore za opstanak svoje porodice i svoje kompanije. Te kompanije imaju budućnost. To je nama nešto najzdravije. I to je jedan od razloga zašto sam ovde i došao", rekao je predsednik Vučić.
Predsednikov obilazak Braničevskog okruga pratite iz minuta u minut u našem blogu.
BEOGRAĐANKE U RESTORANU PROŠLE KAO BOSE PO TRNJU: Poslužili im papreno skup sir, pa se šokirale kad su videle šta je ostalo u tanjiru