PRVI ČOVEK TELEKOMA SRBIJa
U uspehe Telekoma Srbija ubraja se i to što su zaposleni četvrtu godinu zaredom dobili povećanje plata. Ulaganja u ljude biće dodatno intenzivirana, uključujući podmlađivanje kadra, najavio je Vladimir Lučić.
- Za razliku od nekih godina kada su ljudi odlazili iz Telekoma zbog loše finansijske situacije i boljih ponuda koje su dobijali od konkurencije, četvrtu godinu zaredom smo u 2024. povećali plate, koje su sada iste kao kod konkurencije, ako ne i veće po mnogim parametrima. Stalno ulažemo u kadar, podmlađujemo kompaniju, ove godine primićemo 600 mladih ljudi koji će zameniti 700 radnika koji u narednih godinu dana idu u penziju. Uskoro ćemo primiti i prvih 50 stručnjaka za veštačku inteligenciju, što smatramo za posebno važno, a u sledeće četiri godine zaposlićemo ih više stotina. Cilj je da iz Srbije u svet izvozimo najnaprednije tehnološke proizvode, a ne ljude i pamet - poručio je Lučić.
Konkurs za zapošljavanje u Telekomu je stalno otvoren, potrebni su i inženjeri i monteri i radnici za “kol centre”, a svako može da se prijavi preko sajta kompanije.