Nastavak protesta

REVOLT: Radnici Goše ne odustaju od protesta po cenu hapšenja, iz MUP-a tvrde da nisu zabranili skup

Dodajte Kurir Biznis u vaš Google izbor
Vladimir Šporčić
Foto: Marina Lopičić

Ministarstvo unutrašnjih poslova ističe da ni u jednom momentu nije zabranilo skup radnika FŠV „Goša“, najavljen za utorak, 22. avgust, i da će, u skladu sa zakonom, preduzeti sve mere i radnje u cilju mirnog i bezbednog održavanja skupa.

Napominjemo da policija u skladu sa Zakonom o javnom okupljanju, ne odobrava najavljene skupove, već da samo u zakonom jasno propisanim uslovima, može doneti odluku o neodobravanju njihovog održavanja. U konkretnom slučaju policija je primila prijavu o održavanju javnog skupa i odgovorno lice obavestila o merama koje prema zakonu, kao organizator treba da preduzme u pogledu njegovog bezbednog održavanja.

Foto: Marina Lopičić

Povodom najave radnika fabrike šinskih vozila Goša iz Smederevske Palanke da će 22. avgusta protestovati ispred Vlade Srbije, Ministarstvo privrede saopštilo je danas da su pregovori a ne protesti rešenje za njihove probleme.

Ministarstvo je navelo da "u potpunosti razume" težak položaj radnika "Goše" ali i da je "veoma iznenađeno" najavom protesta radnika kojima je država pomogla koliko je mogla.

"Iako je "Goša" u potpunosti privatna kompanija, država je učinila sve, u skadu sa zakonom, kako bi pomogla radnicima", navelo je ministarstvo i saopštilo da je radnicima obezbeđena jednokratna novčana pomoć od 60.000 dinara po zaposlenom, a zdravstvene knjižice su overene do 30. septembra 2017.

Foto: Vladimir Šporčić