U naredne dve godine, 2016. i 2017. biće značajnih izazova, naglasio je on."Iako izgleda da preostaje lakši deo posla i da je najveći deo posla urađen u 2015. godini, 2016. i 2017. će biti značajan izazov, jer su najveće mere - smanjenje plata i penzija već iskorišćene, tako da preostaju druge, a to je racionalizacija broja zaposlenih u državnoj upravi i kontrola zamrzavanja plata i penzija koje treba da daju rezultat u te dve godine", rekao je Petrović.
Upitan za stanje javnog duga, Petrović je rekao da postoji opasnost da nastavi da raste."Ako se dovoljno ušteda ne postigne u 2016. i 2017. godini, može da se desi da se deficit trajno stabilizuje na nekih 3,5 do četiri odsto, u kom slučaju bi javni dug nastavio da raste i time bi se udaljili od cilja ozdravljena javnih finansija, u krajnjem slučaju ponovo bi mogli da se nađemo pred krizom javnog duga", upozorio je Petrović.
Na pitanje o sređivanju stanja u javnim preduzećima, Petrović je rekao da su planovi doneti, ali da se to još uvek nije značajno pomerilo.Kaže da su slične namere i planovi postojali i za 2015. godinu, ali da mu se čini da je tu malo urađeno."Sada postoje neki konkretniji planovi kao što je smanjivanje broja zaposlenih u EPS za 1.000, u Železnici za 2.700, ali tek ćemo tada videti da li će se to i ostvariti", rekao je Petrović.
(Tanjug/RTS)