Dženeral elektrik hoće čak 30 naših firmi!

Fonet
Srpske kompanije trebalo bi uskoro da postanu dobavljači jedne od najvećih kompanija iz SAD, otkrio Vladimir Marinković

BEOGRAD - Više od 30 srpskih kompanija trebalo bi da postanu dobavljači američke kompanije „Dženeral elektrik“ (GE), otkrio je predsednik Ekonomskog kokusa Skupštine Srbije Vladimir Marinković.

Naime, kokus je u saradnji sa GE organizovao u junu ove godine „Dan dobavljača“, na kojem su naše firme veoma dobro prošle.
- Za Srbiju je važna svaka nova investicija, bilo da je ona donela otvaranje 10 ili 1.000 radnih mesta, i zato moramo da od naše zemlje napravimo povoljnu ekonomsku destinaciju u ovom delu Evrope - ukazao je Marinković, koji je juče presedavao 16. sednici Ekonomskog kokusa, na kojoj su razmatrani amandmani i moguće korekcije Predloga zakona o ulaganjima. Zakon koji je izazvao oprečna mišljenja različitih stručnih tela trebalo bi da se nađe na dnevnom redu Skupštine Srbije 20. oktobra.
- Ekonomski kokus predstavlja dobar most između privrednika i Vlade Srbije - naglasio je Marinković i podsetio da je to skupštinsko telo do sada podnelo 40 amandmana na zakonske predloge, od kojih je prihvaćeno 38 u procesu skupštinske rasprave i donošenja novih propisa.

Sastanku su prisustvovale predstavnici Nacionalne alijanse za lokalni ekonomski razvoj (NALED) i Američke privredne komore.

Dogovoreno je da se održi još jedan sastanak s Ministarstvom privrede i međunarodnim konsultantima, pre sednice Narodne skupštine.

Ivan Radak, portparol NALED, potvrdio je za Kurir da je na sastanku postignuta saglasnost da se sporni članovi zakona preciznije definišu.
- Ministarstvo privrede je pristalo da se sedam spornih članova u predlogu zakona drugačije formuliše. Postignuta je saglasnost o izmeni članova koji se odnose na eksproprijaciju, način dodele subvencija, o tome da li ministar treba da propisuje organizaciju rada, o ulaganjima u lokalnoj samoupravi, da se privlačenjem investicija bave samo kancelarije za lokalni ekonomski razvoj, a ne asocijacije ili stručna udruženja - kaže Radak za Kurir.
Beta